fonoun
14 آذر 1401 - 09:04

خط مقاومت و مقابله با بیگانگان در استان بوشهر دارای قدمت ۶۰۰ ساله است

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه خط مقاومت و مقابله با بیگانگان در عرصه سخت و نرم افزار استان بوشهر دارای قدمت ششصد ساله است گفت: از همان ابتدا رزمندگان این خطه بسیجی‌وار از خط مرزی دفاع کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری شامگاه یکشنبه در جلسه شورای اداری استان بوشهر با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح این استان را یکی از خطوط مهم مرزی و اثرگذار در امنیت کشور دانست و اظهار داشت: نیروهای مسلح در منظومه هندسه نظام جمهوری اسلامی ایران یکی از مهمترین مولفه تولید قدرت است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، اضافه کرد: نیروهای مسلح هر قدر در هندسه دفاعی و مقابله با تهاجم بیگانگان در ابعاد سخت و نرم افزار در حوزه صف و ستاد و قدرت بالای امنیت میدانی حضور به‌عنوان شاخص‌های محاسبات نظامی حضور داشته باشد به اقتدار نظام در فضای ملی، منطقه‌ای و فراملی افزوده می‌شود.

وی یکی از عوامل مهم، موثر و تاثیرگذار نظام در نظم نوین جهانی را اقتدار در عرصه نیروهای مسلح‌ دانست و تصریح کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با هدایت‌های مقام معظم رهبری، فرمانده کل قوا مسیری می‌پیماید که رشد پرشتاب آن نه تنها در فضای ملی بلکه در فضای منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله راهبردهای استراتژیک اقتدار نظام اسلامی ایران است.

امام جمعه بوشهر، جایگاه استان بوشهر در مبارزه با متجاوزان را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: استان بوشهر در عرصه دفاعی نقش مهم برجسته‌ای دارد و تاریخ تهاجم بیگانگان به استان به شش قرن گذشته بر می‌گردد.

صفایی بوشهری، با اشاره به اینکه خط مقاومت و مقابله با بیگانگان در عرصه سخت و نرم افزار استان بوشهر دارای قدمت ششصد ساله است تصریح کرد: در حوزه سخت توسط سربازان بزرگ مانند رئیس علی دلواری و در حوزه مقابله نرم توسط روحانیت مانند علامه بلادی ایجاد شد و از همان ابتدا رزمندگان این خطه بسیجیوار از خط مرزی دفاع کرده‌اند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر، وجود 936 کیلومتر مرز دریایی در خلیج‌فارس و 707 کیلومتر ساحل در استان بوشهر را یادآور شد و گفت: این استان با توجه به ظرفیت‌های مهم اقتصادی در جوار خلیج‌فارس همیشه مطمع نظر بیگانگان بوده اما عالمان بزرگ، سرداران رشید، حوزه حمایت مردمی و بسیج مردمی این چنین اقتدار برای ایران و انقلاب آفریدند که از طریق استان بوشهر هیچ بیگانه‌ای قدرت نفوذ به جغرافیای ایران پیدا نکرده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، اضافه کرد: همه مردم استان سربازان جان بر کف مقام معظم رهبری و ولایت هستند و روحیه و رویه ولایت‌مداری در استان بوشهر از دیرباز نهادینه شده است.

انتهای پیام/190/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 897595