fonoun
13 آذر 1401 - 22:39

جام جهانی قطر| سرمربی لهستان: گل فرانسه قبل از پایان نیمه اول همه چیز را خراب کرد

سرمربی تیم لهستان پس از حذف شاگردانش از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، عملکرد آنها در آخرین بازی‌شان در این تورنمنت را تحلیل کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، چسلاو میچنیه‌ویش سرمربی تیم ملی لهستان پس از باخت 3 بر یک این تیم برابر فرانسه در دومین سومین بازی مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2022 قطر و حذف از این مسابقات، به خبرنگاران گفت: می‌دانستیم که بازی سخت در پیش داریم  و در عین حال می‌‌خواستیم عملکردی متفاوت از بازی‌های قبلی‌مان در این تورنمنت ارائه کنیم. در نیمه اول موقعیت‌های خوبی داشتیم و با حفظ توپ‌مان در نیمه زمین حریف، منجر به موقعیت‌های خطرناکی شد. شاید تعداد آنها زیاد نبود اما آنقدر خطرناک بودند که بشود با آنها به گل رسید. به عنوان مثال ضربه پیوتر زیلنسکی و ریباندش. آن بهترین فرصت ما برای گلزنی بود و  اگر گل شده بود، ما از حریف پیش افتاده بودیم. بعد از آن بدترین اتفاق ممکن برای ما رخ داد و آن دریافت گل درست قبل از رفتن به رختکن در پایان نیمه اول بود. آن گل همه چیزی را برای ما به هم ریخت و بالعکس باعث شد فرانسوی‌ها روحیه بگیرند و در نیمه دوم با آرامش خاطر بیشتری بازی کنند.

سرمربی لهستان افزود: خب الان وقت نتیجه‌گیری نیست، چون هنوز درگیر احساسات ناشی از این باخت هستیم. با این حال من می‌خواهم از بازیکنانم تشکر کنم، همینطور از تمام دستیارانم و همه آنهایی که به ما کمک کردند برای حضور در این مسابقات آماده شویم و حامی‌مان بودند. ماجراجویی ما در جام جهانی امروز به پایان رسید اما ما به قهرمان جهان باختیم و یکی از مدعیان اصلی قهرمانی این دوره از مسابقات. با این وجود من خیلی حسرت می‌خورم چون اگرچه فرانسه تیم برتر میدان بود و موقعیت‌های بیشتری داشت، اگر ما گل اول بازی را می‌زدیم، داستان بازی می‌توانست خیلی متفاوت باشد.

میچنیه‌ویش در انتها تأکید کرد: فکر می‌کنم که بسیاری از بازیکنان فعلی تیم ملی لهستان تا یک دهه دیگر هم بتوانند برای این تیم بازی کنند. کیویور و تمام بازیکنان جوان ما در سال‌‌های آینده تجربیاتی کسب خواهند کرد که امروز تأثیرش را در عملکرد حریف دیدیم. فرانسه اگرچه تیمی قوی و جنگنده است اما تجربه بسیار زیادی هم دارد. ما هم باید به همان سمتی برویم که فرانسوی در حرکت هستند.

انتهای پیام/

 

 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 897271